Göbekli Tepe.Muhtemelen insanlığın en büyük sıçraması


Gobekli Tepe, the World's Oldest Megalith and the World's First Temple
GOBEKLI TEPE, THE WORLD’S OLDEST MEGALITH AND POSSIBLY WORLD’S FIRST TEMPLE
https://unbelievable-facts.com/2018/03/gobekli-tepe.html

Evet ve bu sıçramayı bile bilmeyebiliriz. Ateşin keşfi, yazı, sanayi devrimi, uzayın fethi gibi insanlığın gelişiminde dönmeyi düşündüğümüz bazı anları biliyoruz. Bunların her birinde aslında sadece belirli bir alanda ya da sektörde sadece bir gedik yapmış olma meselesi… Şaşırıyoruz ve Mısırlıların ve Sümerlerin bazı medeniyetlerin birdenbire yoktan ortaya çıktığı izlenimine kapılıyoruz. Böylece !? Sümerler söz konusu olduğunda, yüzlerce ve binlerce yıl önce yazının keşfine kadar, jeton kullanarak ilkel bir sayma sistemi olduğunu unutuyoruz.Neolitik alet ve yapılarda ortaya çıktı, ancak binlerce yıl önce sadece taş kullandıklarını unutuyoruz. araçlar. Bilinen en eski medeniyet olan Sümer medeniyetinin gelişiminde bir referans anımız var.Bu, tanrılardan gelen ilahi bilginin dünyalılarla paylaşıldığı ve böylece bilindiği ve kullanıldığı zamandı.Bu bilgiye ME deniyordu.

https://cdli.ucla.edu/tools/SignLists/protocuneiform/archsigns.html işaret ME

ME’nin işareti (yalnızca yazının keşfinden sonra bilinir) T / Tau’dur ve yazının keşfinden çok önce biliniyordu. İlginç bir şekilde, insanlık, doğanın farklı bileşenlerinin eklemlendiği karmaşık bir bağlantı ve mekanizma olduğunu, aksi takdirde bir tür saat makinesi olarak işlev gördüğünü, bu kadar mükemmel olduğunu gözlemlemiştir. İnsanlar neden sonuç ilişkilerini on binlerce yıl önce fark ettiler, ancak ayrıntılı çalışmak anlayışlarından kaçıyor. İşaretleri okunamayan gizemli ve karmaşık bir dünyaydı. Neolitik çağda Sümerler, bu meşruiyetleri ME’ler şeklinde yakından sınıflandırıp düzenlediler.İyi ve kötü maddi ve manevi yönün aynı gerçekliğin parçaları ve yönleri olduğunu anlamaları çok ilginçti. İnsan bilgisinin bu aşaması bilinmesine rağmen, gerçek öneminin anlaşılmamasına, uzun uzun analiz edilmemesine ve tartışılmamasına şaşırıyorum, o zaman başka bir gerçeğin bile gerçekleşmemesine nasıl şaşırabilirim. Şimdi şok unsuru, bomba bombası geliyor:

SÜMER MEDENİYETİNİ ÖNCELENEN AVCILIK KONEKTÖRLERİNİN UYGARLIKLARI (DİKKAT, DAHA FAZLASI) AÇIK BİR GÖRÜŞLERİ VARDI VE DOĞA VE AKSİYONUN TÜM YÖNLERİ ARASINDAKİ YAKIN BAĞLANTIDAN FARKINDALIKLARDIR.

Dini sistemlerinde, farklı unsurlar birbirine görünmez iplerle bağlıydı, hepsi birbirine bağlıydı, mekanizma detaylı olarak insanlar, şamanlar veya rahipler tarafından bilinmiyordu. Tüm sistem manevi bir varlık, sorumlu olan ve her şeyi açıklayan ME, bir tür yaşam özü etrafında örgütlenmişti. Bu ismin hangi isme veya anlama sahip olduğunun bile önemi yok: varlık, güç, irade (yaşamak), Ben / Benim … Sümer dilinde, ama aynı zamanda Nostratica’da (teorik olarak her şeyin türetildiği dil) “Ben, ben, benim” anlamına geliyor … bu yüzden adamın kaderini tüm gücüyle kendi eline aldığını ve bu anıtlar aracılığıyla bile kazanamadığı yeri yüksek sesle, güçlü bir şekilde ileri sürmeye karar verdiğini gösteriyor.Binlerce yıldır orada toplanmış olmaları, o topluluğun başarılı olduğunu gösteriyor. Ve başarı, pratik ve aynı zamanda sosyal grup öğretilerinin etkisi ve etkinliği ve topluluk uyumunu sürdürme becerisiyle ölçülüyordu. Tapınakların gömüldüğü zamanlar, bölgedeki topluluklar için aşırı zorluk dönemlerine denk geliyor gibi görünüyor. yaşamı sürdürmek ve sürdürmek için kaynaklar ve güç.Bu mitoloji, tanrılardan ilahi kurallarla gelmiş gibi mitolojinin, çok daha önce Göbekli Tepe’de gerçek bir emsali olmuş gibi görünüyor, bu fark, bu bilginin cennetten veya tanrıdan kafalarına düşmemesi, ancak elde edilmiş olması ve Binlerce yıllık uygulama ile büyük çaba sarf etti. Sözlüğe veya Sümer yazılarına baktığımızda, bu ME’nin ne olduğuna baktığımızda, Göbekli Tepe anıtlarının swi sütunlarının, eğer Me olarak adlandırılırlarsa, aynı anda toplanıp sentezlenebildiklerini görürüz: ilahi törenler, rahipler, kahinler, hayat, güç, mücadele ve çok daha fazlası. Merak ediyorum, dünyadaki hangi din tek bir kelime ya da kavramda sentezlemek ve din ya da tanrısallıkla ilgili olabilecek her şeyi bir araya toplamak istemez? Unutmayalım ki bizim durumumuzda tanrılaştırılan bir karakter değil, büyüklüğü ve karmaşıklığıyla harika doğanın kendisi idi.

From https://www.sumerian.org/prot-sum.htm me, mì; ge: n., function, office, responsibility; ideal norm; the phenomenal area of a deity’s power; divine decree, oracle; cult. v., to be; the Sumerian copula; to say, tell. <<işlev, ofis, sorumluluk; ideal norm; bir tanrının gücünün olağanüstü alanı; ilahi kararname, kehanet; kült. v. olmak>>

One Response to “Göbekli Tepe.Muhtemelen insanlığın en büyük sıçraması”

  1. ziznase Says:

    Reblogged this on ZÎZNASE.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


%d bloggers like this: